Taş Uygulamaları

Cevapla
admin
Site Admin
Mesajlar: 32
Kayıt: Sal Mar 19, 2019 1:33 pm

Taş Uygulamaları

Mesaj gönderen admin » Prş Nis 11, 2019 1:04 pm

Taş Uygulamaları
Resim
Herkes yaşadığı mekanın güzel, sağlıklı ve şık görünmesini ister. İşte bu noktada, doğanın bize sundukları ile görsel ve kullanışlı mekanlar yaratabilmek için taş uygulamalarından faydalanabiliriz. Granit, doğal taş, seramik, fayans gibi kullanılacak malzemeye göre birçok farklı seçeneği birlikte değerlendirebiliriz.

Tuğla Duvar Kaplamaları: Dekoratif Tuğla kaplama modelleri, Değişik form ve farklı renk tonlarındaki tuğlaların bir araya gelmesiyle, her türlü dekorasyonda kendini gösteren duvarlar ile samimi ve sıcak mekanlar oluşturur.Klasikten modern görünümlü her türlü dekorasyonda kendini şık gösteren,farklı renk tonlarına sahiptir; tuğla duvar dekorasyonu.

Taş Duvar Kaplamaları: Düzgün ve köşeli ama farklı boyutlarda ki taş bloklardan oluşan bu şık görüntülü duvar kaplamasıyla,mekanlarda hem doğal hem de modern bir farklı tarzla beraber tarihe uzanan bir ince, keskin çizgi ve tarihi bir görünüm yakalamak mümkün. Duvarlarınıza farklı bir görünüm katın.

GRANİT
Sert, darbelere dayanıklı, estetik görünümlü ve iyi cila tutan doğal bir taş olduğu için granit, banyo ve mutfak tezgâhları, zemin döşemesi, duvar kaplama, masa ve sehpalar, dekoratif ürünler gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Temizlik açısından bakıldığında, kolayca temizlenir ve periyodik cila ve bakım gerektirmez. Ağır yüklerden etkilenmediği gibi güneş ışınlarına maruz kaldığında da solma ya da renk değişimi gerçekleştirmediği için uzun soluklu bir kullanım sağlar.

SERAMİK VE FAYANS
Seramik karolar, kil veya başka bir seramik malzemesinden yapılmış, göreli olarak küçük ve modüler yüzey kaplamasıdır. Fayans ise birden fazla pişirilen seramiğe verilen isimdir. Fayanslar genelde duvar döşemelerinde seramikler ise yer zemini döşemesinde kullanılırlar.

Seramik uygulaması yapılırken en önemli husus mevcut bir seramiğin üzerine mi yoksa sıva üzerine mi yapılacağıdır. Seramik üzerine yapılacak olan uygulamalarda, seramik üzerinde bulunan lavabo, havlu askılığı vb. tüm aksesuarların çıkarılması, kırık ve çatlak seramiklerin çıkarılması gereklidir. Eğer seramiklerin çıkarılması talep ediliyorsa, sökme işleminin tozlu, gürültülü bir işlem olacağı dikkate alınmalıdır. Ayrıca çıkacak atık ta çok fazla olacaktır.

Seramik kaplanması istenen alanlar, sadece duşa kabin içi olabileceği gibi, banyo, mutfak ve farklı alanlar olabilir. Güneş ışınları sebebi ile rengi sararmaz ya da solmaz, kolay temizlenebilir ve en önemlisi doğal bir malzemedir.

TAŞ
Doğal taş uygulaması dekoratif ve doğal bir görünüm tercih edilmesi durumunda uygulanmaktadır. Uygulanacak zeminin sabit ve pürüzsüz olması gereklidir. Pratik uygulanabilmesi ve uzun ömürlü olması sebebiyle patlatma taş ve dekoratif taşlar içerisinde en çok kullanılan taş traverten patlatma taştır. Dış cephe kaplamalarında olduğu gibi iç mekânlarda özellikle şömine, plazma TV arkasında, yatak odalarında yatak başlarında tercih edilmektedir.

Doğal taş uygulamasının iç mekânlarda temizliği elektrik süpürgesi ile kolayca sağlanabilir.


ETİKETLER: DEKORATİF TAŞ DUVAR İSTANBUL, DUVAR TAŞI YAPIŞTIRMA, DUVARA TAŞ KAPLAMA FİYATLARI, PATLATMA TAŞ DUVAR NASIL YAPILIR, PATLATMA TAŞ NASIL KESİLİR, PATLATMA TAŞ NEYLE YAPIŞTIRILIR, PATLATMA TAŞ YAPIŞTIRICISI, TAŞ DUVAR NASIL YAPILIR, TAŞ UYGULAMALARI
ERKUR YAPI
Atalar Mahallesi Doğu Caddesi No:64 Kartal /İSTANBUL
http://www.erkuryapi.com.tr
info@erkuryapi.com.tr
erkuryapimuhendislik@gmail.com
+90 (216) 426 30 63
+90 (532) 235 97 63
+90 (216) 426 30 63

Charlestox
Mesajlar: 2
Kayıt: Cum Ağu 02, 2019 4:19 am

Taş Uygulamaları

Mesaj gönderen Charlestox » Cmt Eyl 14, 2019 11:55 pm

Taş boyama nasıl yapılır....? Nasıl boyanır? malzemeler nelerdir ?

Şimdilerde özellikle magnetlerde gördüğümüz yada ev aksesuarları oalrak sıkça karşımıza çıkan o güzelim taşlar nasıl boyanmış, ne ile boyanmış bir göz atalım

Taş boyamada kullanılan malzememler

aslında öyle aman aman bir malzeme listesine gerek yok

-farklı boyutlarda taşlar

-ince ve kalın uçlu fırçalar

-renkli asetat kalemler

-renkli akrilik veya taş boyası

--vernik

ve birazda hayal gücünüz

EmileGaild
Mesajlar: 3
Kayıt: Cmt Eyl 28, 2019 10:50 am
Konum: Burkina Faso
İletişim:

Taş Uygulamaları

Mesaj gönderen EmileGaild » Pzr Eki 13, 2019 2:44 am

Very useful piece

Cevapla